Sindirim Sistemimize Faydalı Şifalı Bitkiler

+6 oy
283 gösterim
19 Mayıs 2017 Şifalı Bitkiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Sindirim Sistemimize Faydalı Şifalı Bitkiler

Sindirim problemleri ile ilgili sorunlar can sıkıcı durumlardır .Sadece sıklıkla ağrılı durumlar  değil, bu gibi sorunlar utandırıcı olaylara da neden olabilir . Neyse ki, sindirim sistemini sakinleştirmek için günlük beslenmede  kullanılan bir takım şifalı otlar var.
 

Adaçayı

Güçlü bir antiviral ot olan  adaçayı bitkisi  sindirim sisteminin sorunsuz çalışmasına yardımcı olur. Karaciğer sindirimi proteinine yardımcı olmanın yanı sıra adaçayı gazdan kurutlmaya yardımcı olur. Sakinleştirici ve yatıştırıcı bir bitki olan adaçayı, sinirleri sakinleştirmek yardımcı olmak konusunda  mükemmeldir.
 

Kekik

Keklik son derece alkalin bir bitkiktir ve iltihaplanmanın yanı sıra asitliğe karşı savaşmak için ideal bir seçimdir. Ayrıca, kekik sindirim sistemini de uyarabilir ve kabızlığı önleyebilir.
 

Biberiye

Hazımsızlık, şişkinlik, gaz, ağrı ve kabızlık için iyi bir çözümdür.Bu bitkinin taze veya kurutulmuş halde  yemeniz çok daha etkilidir.
 

Lavanta

Lavanta sakinleştirici özellikleriyle dünyaca ünlüdür. Aslında, bir kişi gergin ve endişeli olduğunda, sindirimi yavaşlar. Bu halsizlik biraz rahatsızlık verebilir. Lavantanın  gıdalarda kullanılması bağırsakları sakinleştirmeye ve gerektiğinde hareket ettirmeye yardımcı olabilir. Lavanta, alkalin bir yiyecek olarak, asitliği ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur.
 

Nane

Nane, sindirim sisteminin uyarılmasıyla ilgili olarak en iyi şifalı otlardan biri olarak bilinir.  Kabızlık, ishal, şişkinlik, gaz ve hazımsızlık tedavisinde taze nane tercih edilirken, çay şekli de son derece faydalıdır.
 

   

1 cevap

0 oy
19 Mayıs 2017 Duygusal (1,800 puan) cevapladı
Kekiği kullandım çok faydalı
×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...