Diş eti iltihabına iyi gelene şifalı bitkiler

+6 oy
327 gösterim
15 Mayıs 2017 Şifalı Bitkiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Diş eti iltihabı tıbbi olarak periodontal hastalık olarak bilinir. Bu çok yaygın bir ağız hastalığıdır. Sakız bozukluğu olarak da bilinir. Başlıca belirtiler şişlik ve hassas dişetleri  , ağrı ve kanama ile birleştiğinde rahatsızlık verir. Bazı şifalı bitkiler diş eti iltihabının tedavisinde çok etkilidir.

Diş Eti İltihabının Nedenleri

Diş eti iltihabı esas olarak dişlerde bakteri oluşması nedeniyle ortaya çıkar. Bu, diş etlerini daha fazla etkileyen plak gelişimine yol açar. Ayrıca, yumuşak ve aşırı işlenmiş gidalar diş minesini etkiler. Bu da diş eti iltihabı hastalıklarına yol açar.

Diş eti iltihabına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir?

1. Yeşil Çay

Yeşil çay anti-oksidanlar ve anti-mikrobik özellikler içerir. Günlük yeşil çay içmek, periodontal sağlık üzerinde kontrol sahibi olmanıza yardımcı olur. Her gün 2 bardak yeşil çay içiniz . Bu son derece etkilidir.

2. Karanfil

Karanfil diş eti iltihabı hastalıkları için önemli çözümdür . Diş etlerinin kanamasını önler ve ayrıca rahatsızlık ve ağrıdan kurtulmanızı sağlar. 

3. Limon Suyu

Limonun diş etlerine enfeksiyonlardan kurtulmasına yardımcı olan C vitamini vardır. Ayrıca antienflamatuar özelliklere sahiptir. Bu diş eti iltihabı hastalıklarının tedavisinde çok etkilidir. Dişetinde bir miktar limon suyu ve bir miktar tuz uygulayın. Birkaç dakika tutun ve sonra suyla gargara yapın. Bu ağrı ve şişlikten kurtarmaya yardımcı olur.

Diş Eti İltihabını Önlemek İçin Öneriler

  1. Dişleri her gün fırçala
  2. Dilin düzenli olarak temizlenmesi
  3. Dişeti günlük olarak masaj yapın.
  4. Sağlıklı bir diş hijyeni sağlayın.
   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...