Doğal saç boyası nedir, nasıl yapılır?

+6 oy
381 gösterim
15 Mayıs 2017 Genel Bilgiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Doğal saç boyası nedir, nasıl yapılır?

        Günümüzde birçok saç boyası ürünlerinde kimyasal kullanılmakta ve bu kimyasallar saçı olumsuz yönde etkilemektedir.  Özellikle bayanların sık sık kullandığı saç boyalarının içerdiği kimyasal saçı olumsuz etkilemesiyle boya kullananlar artık ürünün doğallığına yöneldi ve doğal saç boyasına talep arttı. Peki, doğal saç boyası nedir, evde yapılabilir mi ? Bu soruların cevabını haberimizden bulabilirsiniz.

     Şu sıralar özellikle bayanların doğal saç boyasına yönelmesi ardından doğal saç boyası nedir sorusu sürekli olarak sorulmaktadır. Doğal saç boyası içerisinde hiçbir kimyasalın bulunmadığı özellikle amonyak içermeyen bir boya türüdür.  Doğal saç boyası doğal bitkilerin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Özellikle hamile bayanların yöneldiği doğal saç boyasını hekiminize, eczacınıza danışarak uygulayabilirsiniz.

    Doğal saç boyaları diğer kimyasal içeren boyalar gibi sizleri uzun süre beyazdan koruyamaz 12 -24 yıkamaya kadar etkili olan doğal saç boyaları kimyasal içermediği için saçınızın doğallığının kaybolmamasında yardımcı olur.

    Doğal saç boyasının içeriğine gelecek olursak doğal saç boyasının içeriğinde ceviz kabuğu, soğan kabuğu, gülhatmi gibi bitkisel ürünler saçınıza kızıl, kahverengi ve sarı  renge kavuşturacaktır.

     Doğal saç boyası nasıl yapılır?

        Doğal saç boyası evde yapılabilen pratik bir boya türüdür. Doğal saç boyasının ana maddesi olan kınanın içine atacağınız doğal bitkiler ile de saçınıza istediğiniz rengi verebilmektesiniz. Örneğin kestane rengi bir saç rengine sahip olmak istiyorsanız kınanızın içine önceden hazırlamış olduğunuz ıhlamur ve kestane kabuğu karışımını kaynatarak kınanızın içine boşalttıktan sonra saçınızı kestane rengine kavuşturabilirsiniz. Sarıya çalan kızıl bir ton istiyorsanız bu sefer kınanızın içine papatya, ıhlamur ve soğan kabuğunu haşlayıp kınanızın içine kıvamı gelene kadar ekleyip uygulayabilirsiniz. Kestane rengi ve kızıl renk istemeyenler siyah bir saç görünümünü yakalamak isteyenler ise kına içine rastık koyarak saçın siyah olmasını sağlayabiliyoruz.

       Son dönemlerde büyük ölçüde doğal saç boyasına yönelenler tamamen doğal olan doğal saç boyası sayesinde saçın yıpranmasına i kırılmasına, dökülmesine karşı önlem alarak saçın doğallığını koruyacaktır.

       Doğal saç boyası kullananlar banyo sırasında doğal şampuan kullanır ise doğal saç boyasının daha fazla saçta kalmasını sağlayabilir.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...