DASH Diyetinin Sağlık Açısından Faydaları

+7 oy
133 gösterim
13 Mayıs 2017 Zayıflama kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

DASH Diyeti Nedir? DASH Diyetinin Sağlık Açısından Faydaları Nelerdir?

Bu diyet 6 yıldır üst üste ABD de en iyi diyet seçildi.Bu abartılı,hızlı sonuç vadeden gelip geçici bir diyet değil.Bu diyet,DASH( Hipertansiyonu Durdurmak için Diyet Yaklaşımları),ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından geliştirildi ve aslen kan basıncını diyet yoluyla azaltmak için tasarlandı.İlginç biçimde bu plan, kanser riskini azaltma,kalp rahatsızlıkları ve diyabet gibi diğer sağlık alanlarında da faydalar sağladı.Ve evet, kilo vermede de!

Peki bir kişi DASH diyetine nasıl başlar?

Plan gerçek besinler tüketmeye ve bolca meyve sebze yemeye dayalı.Diyet, az yağlı ya da yağsız süt ürünlerini,tam tahılları ve biraz da çerez,fasulye ve tahım ürünleri yemeyi teşvik ediyor.Sodyum alamını azaltmaya dikkat çeken DASH diyeti bolca kalsiyum,potasyum,magnezyum ve lif içeriyor.Yağsız et,balık ve kanatlı kümes hayvanları diyete dahil fakat vejetaryenler de bu diyeti kullanabilir.Sonuç olarak DASH diyeti sağlıklı,esnek bir planı olan bir diyet.Bu diyet çok lezzetli olabilir.Bu lezzetli DASH diyeti yemeklerinin keyfini çıkararak, ona bir şans tanıyın.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

İlgili sorular

+1 oy
0 cevap 314 gösterim
+4 oy
0 cevap 419 gösterim
+4 oy
0 cevap 745 gösterim
10 Temmuz 2017 Şifalı Bitkiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu
...