Hızlı Saç Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler

+6 oy
241 gösterim
8 Mayıs 2017 Genel Bilgiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Hızlı Saç Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler  Nelerdir?

- Saçınızı hızlı uzatmak için ilk önce  saçınızda kırıklar varsa  onlar temizlenmelidir . Bunu yaptırmak çok doğru bir davranış olacaktır çünkü saç kırıkları saçın uzama hızına olumsuz  etki eden  faktörlerin başında gelmektedirler  .

-Saç diplerinizde  yağlanma yada kepek  sorunu varsa  mutlaka bunun önüne de geçilmelidir . Bu faktörler hem saç dökülmenizi arttırırlar hem de saçınızın hızlı uzamasını olumsuz etkilerler .  Saçınızı hızlı uzatmanın en önemli yollarından biride modelidir.  En doğru kesim ve modelle en az 2.5 - 3 ayda bir kırıkların temizletilmesiyle saçın uzama hızı arttırılmış olur.

-Saç yağlanması ve kepek sorununuz varsa bu sorunlar için geliştirilmiş özel şampuanları kullanabilirsiniz . Kepek için kullanılan şampuanlar saçta 4 - 5 dakika kadar bekletilirse maksimum fayda sağlanmış olur . Yağlı saçlara sahipseniz bakım yağları kullanırken aşırıya kaçmamalısınız . Kuru saçlara sahipseniz de saç kurutma makinasını en düşük ayarda kullanmalısınız ki zaten  kuru olan saçlarınız iyice kurumasın.

-Saçımı her gün yıkarsam saçım hızlı uzar düşüncesi yanlıştır . Her gün yıkanan saç, saçı kurutur ve sağlığını bozar . Unutmayın,  saçın sağlıklı olabilmesi ve beslenebilmesi  için belli bir oranda yağa da ihtiyacı vardır .

-Saçın hızlı uzaması için uçlarının kırılmaması çok mühimdir . Saç uçları en çok kıyafetinize değdikçe kırılma yaşarlar bunun önüne geçmenin yolu da saç uçlarına kapatıcı kozmetik ürün kullanmaktır .

-Yukarıda listelediğimiz üzere doğru kesim, doğru ürün ve doğru bakımla saçlarınız hızlı uzayacaktır .

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...