Kadınlar İçin En İyi Demir Takviyeleri Nelerdir?

+6 oy
275 gösterim
4 Mayıs 2017 Vitaminler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Kadınlar İçin En İyi Demir Takviyeler Nelerdir?

Demir, az miktarda ihtiyaç duyulan bir mineralidir; ancak vücudun çalışma şekli ve nasıl hissettiğiniz konusunda önemli  rol oynamaktadır. Yeterli demir olmazsa, kırmızı kan hücreleri yeterli oksijen taşımayamaz ve her zamankinden daha sık  baş dönmesi veya nefes darlığı hissedebilirsiniz. Doktorunuz demir seviyenizin düşük olduğunu tespit ederse, ekstra demir ilave etmenizi önerir. 

Mültivitamin Kullanımı

Menstruasyon döneminde yetişkin kadınlar için demir miktarı günlük 18 miligram olarak öneriliyor. Dengeli bir beslenme ile, özellikle et veya deniz ürünleri yerseniz, gidalarınızdan yeterli miktarda demir elde etmek oldukça kolaydır. Buna ilave olarak demir seviyenizde bir sorun varsa multivitamin kullanabilirsiniz.

Hangi Gidaları Tüketmeliyiz ?

Herhangi bir multivitamin takviyesi almadan önce, beslenmenizde bol miktarda demir aldığınızdan emin olun. Etler ve deniz ürünleri gibi gıdalar iyi kaynaklardır ve vücut tarafından özellikle iyi emilir . Güçlendirilmiş kahvaltılık tahıllar, baklagiller,  yapraklı yeşiller ve koyu renkli çikolata diğer iyi demir kaynaklarıdır. Beslenmenizde ek demir elde etmek istiyorsanız, her öğünde bu gıdaların bazılarını yemeye çalışın.

Demir Destekçisi Vitaminler Nelerdir?

C vitamini vücudunuzdaki demir emilimini artırır. Demir takviyesinde veya demir açısından  zengin gıdaları tüketirken, daha fazla miktarda demir emilimi için, bir bardak portakal , greyfurt suyu içebilir , domates, çilek veya ananas gibi C vitamin i bakımından zengin gıdaları alabilirsiniz . Kahve ve çaydaki belirli bileşiklerin yanı sıra kalsiyum takviyelerinin demir emilimini etkileyebileceğini de unutmayın. Demir takviyesini kahve, çay veya süt ile birlikte almamanız önerilir.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...