C vitamini alternatif bir kanser tedavisi midir ?

+4 oy
43 gösterim
3 Mayıs 2017 Genel Bilgiler kategorisinde herbel (1,570 puan) sordu
3 Mayıs 2017 herbel düzenledi
C vitamini alternatif bir kanser tedavisi midir ? Daha önce kullanan olduğu mu acaba ? Yahut bir faydasını gören ?
   

2 Cevap

+2 oy
3 Mayıs 2017 sifaliotlar (490 puan) cevapladı
3 Mayıs 2017 admin seçti
 
En İyi Cevap

Merhaba, 
Çok yüksek dozda C vitaminini kanser tedavisi olarak kullanmak 1970 li yılllar da keşfedilmişti.İlk çalışmalar umut verici sonuçlar vermişti, ancak bu çalışmaların daha sonra eksik olduğu tespit edildi.

Sonradan ,  iyi tasarlanmış, rastgele, kontrollü C vitamini ile kanser tedavisi denemelerinde tedaviye faydası bulunamadı. Kanıt eksikliğine rağmen, alternatif tıp uygulayıcıları kanser tedavisi için yüksek dozda C vitamini önermeye devam ediyor.

Yakın zamanlarda, damar yoluyla verilen C vitamininin tablet formunda alınan C vitamininden farklı etkileri olduğu bulunmuştur. Bu, kanser tedavisi olarak C vitamini kullanımına ilgiyi tekrar arttırmıştır.

Tek başına C vitamininin kanseri tedavi edeceğine dair hiçbir kanıt bulunmuyor ,ancak, araştırmacılar, kemoterapi ve radyasyon terapisi gibi diğer kanser tedavilerinin etkinliğini arttırıp attırmayacağını araştırıyor .

+2 oy
3 Mayıs 2017 Medical (1,820 puan) cevapladı
İlk defa duydum, takipteyim konuyu..
×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...