Ağız kokusunu önleyecek Şifalı bitkiler nelerdir?

+5 oy
252 gösterim
1 Mayıs 2017 Şifalı Bitkiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu
1 Mayıs 2017 admin düzenledi

Ağız Kokusunu Önleyecek Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Ağız Kokusunu Önleyecek Şifalı Bitkiler Nelerdir?

         Ağız kokusu birçok kişinin büyük bir sıkıntısı olup çevresindeki insanları da rahatsız eden bir sorundur. Günlük hayatta birçok kişinin sıkıntı yaşadığı bu problemin tek çözümü doğal bitkilerden geçmektedir. Ağızda oluşan rahatsız edici kokuları yok edebilen doğal bitkiler bulunmaktadır. Peki, bu doğal bitkiler nelerdir, nasıl uygulama yapıp ağız kokusundan korunabiliriz bu soruların cevabı yazımızda .

      Günümüzde bir çok kişini muzdarip olduğu ağız kokusu sorunu kullanılacak doğal bitkiler sayesinde yok olabilir. Ağız kokusunu önleyen bazı doğal bitkiler bulunmaktadır.

Agız Kokusunu Önleyen Şifalı Bitkiler Rehberi

       Yukarıda sıralamış olduğumuz şifalı bitkiler sayesinde kişi ağız kokusu sıkıntısından kurtulabilir.

       Nane: Bir diğer ismi Mentha olan doğal bitki nane ağızda oluşan kötü kokuları bastırarak kişiyi ferah bir nefese kavuşturur. Ağız kokusu olan kişiler kurutulmuş naneyi su bardağına iki kaşık ekedikten sonra kaynatarak günde iki kez içebilir. Bir hafta uygulayacağınız bu yöntem ile ağız kokusu artık hayal olacaktır.

      Maydanoz: Bir diğer adı Petroselinum crispum olan bitki ağız kokusu gidermede oldukça etkili bir bitkidir.  1 adet maydanozu tencerede kaynattıktan sonra çıkan suyunu günde 2 defa 1 hafta boyunca kullanmanız sizi ağız kokusundan kurtaracaktır.

     Anason: Bilimsel adı Pimpinella anisum olan anason ağızda kötü bakterilerin üremesini büyük ölçüde engelleyerek ağızda kötü koku oluşmasını engeller. İçeriğindeki zengin bileşenler sayesinde büyük ölçüde kişinin ağız sağlığına önem veren bu bitki yemeklerden sonra tüketilmelidir.

  Adaçayı: Ağızda oluşan bakterileri öldürmek amacıyla tüketilen bir diğer bitki ise Adaçayı’dır. 1 çay bardağına sıcak su ve kurutulmuş Adaçayı ilave edilip günde bir kere içilmesi halinde ağız kokuları görülür ölçüde azalacaktır.

   Rezene: Bir diğer ismin ile Foeniculum vulgare olan doğal bitki kötü nefeslere savaş açarak sizin ferah bir nefese kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Yemeklerden hemen sonra rezene bitkisini ağızda çiğneyerek kötü kokulara son verebilirsiniz.

   Zencefil: Bir diğer adıyla Zingiber officinale olan bu bitki ağız kokularını önlemede bire bir doğal bitkidir. Kötü nefesin ortadan kalkmasına neden olan bu bitki akşam yemeklerinden sonra tüketilmelidir.

  Son olarak ağız kokusunda oldukça etkili bir doğal bitki türü ise Spirulina’dır. Spirulina Kuzey Amerika’nın gözde bitkisi olarak bilinir.  Türkiye’de de son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bu bitki bir çok derde deva niteliğinde olsada ağız kokusu prolemi çekenlerin kurtarıcısı olmaktadır. Kapsül ve toz şeklinde piyasada yerini alan bu doğal bitki ağız kokusunu önleyerek kişinin ferah bir nefes almasına olanak sağlamaktadır.

     Ağız kokusu ile ilgili doğal bitkilerin isimlerini ve görevlerini anlatmış olduk. Eğer kişi bu bitkileri uygulayıp hala kötü koku problemi yaşamaktaysa yapacağı ilk iş hekime görünmek olacaktır. İnatçı ağız kokuları bazı zamanlar büyük hastalıkların habercisi olmaktadır. Sizde ne yaparsanız yapın ağızda oluşan kötü kokulardan kurtulamıyorsanız kesinlikle ve kesinlikle bir hekime görünerek mutlaka tedavi olmanız gerekmektedir.

Nefes darlığına iyi gelen şifalı bitkiler yazımız ilginizi çekebilir..!

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...