Allerjiniz mi var ? Bu 5 Doğal Antihistaminikler Yardımcı Olabilir!

+7 oy
18,508 gösterim
30 Nisan 2017 Hastalıklar kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Allerjiniz mi  var ? Bu 5 Doğal Antihistaminikler Yardımcı Olabilir!

Bu 5 doğal antihistaminik, alerji belirtilerini durduracaktır.

Birçok allerji giderici antihistaminikler olmasına rağmen, bunların olumsuz etkileri daha ağır basabilir. Bu ilaçlarla ilgili yan etkilerle karşılamak yerine , sağlığınızı tehlikeye atmadan allerji belirtilerinizi durdurabilecek doğal antihistaminikler kullanın.

İlaçların Yan Etkileri

Antihistaminik Nedir? Antihistaminik ,histaminin etkisini önleyen maddelerdir. Histamin, kişinin alerjik olduğu madde ile karşılaştığında veya iltihap durumlarında ortaya çıkan önemli bir kimyasal ajandır. 

Vücudunuz allerjenlere maruz kaldığında, vücuttaki hücrelere saldıran histamin salınarak reaksiyona girer, bu da hücrelerin şişmesine ve sıvı sızmasına neden olur. Bu, sulanmış gözlerde yaygın alerji semptomları, burun tıkanıklığı, burun kanalı şişmesi, kaşıntı, hapşırma ve burun akıntısı ile sonuçlanır.

En yaygın reçetesiz antihistaminik ilaçlar, birinci nesil antihistaminikler olarak bilinirler, histaminleri bloke eder ve kan-beyin bariyerini geçerler, bu da birçok istenmeyen reseptör alanıyla etkileşime girer.

Bu sakinleştirici bir etki ile sonuçlanır. Özellikle sürüş veya makine kullanımı için tehlikeli olsa da, bu sedasyon da vücudun iyileşme süresine müdahale ederek doğal olmayan bir uyarı yaratır. Antihistaminikler tarafından getirilen uykulu durum, psikomotor performansın bozulmasına, bilişsel işlevlere ve hafıza sorunlarına yol açabilir.

Doğal alternatifler

Mevsimlik alerjiler için sezon başlamadan önce bir veya iki ayda doğal bir antihistamin başlamak çok yararlı olabilir.

 Bu 5 Doğal Antihistaminik  Size Yardımcı Olabilir.

C vitamini: C vitamini, etkili bir antihistaminik olmak üzere çok sayıda sağlık faydasına sahip güçlü bir antioksidandır.

C vitamini, histamin oluşumunu engeller. Aynı zamanda, bağışıklık tepkilerinin daha iyi dengelenmesine yardımcı olarak iltihaplanmayı azaltır . Belirtileri hafifletmek için günde üç ila beş kez 1 gram alın.

Tuz: Tuz, göz ardı edilen doğal alerji ilaçlarından biridir. Allerji belirtileri alevlendiğinde , dilin ucuna az miktarda işlenmemiş tuz koyun ve emilmesine izin verin.

Etkisini saniyeler içinde hissetmelisiniz. Vücudunuz için en iyi sonucu bulana kadar tuz kullanmanın miktarı ve sıklığı hakkında deney yapmanız gerekebilir.

Quercetin: Bu antioksidan, elma, soğan ve diğer ürünlerde doğal olarak bulunan  kimyasal bir pigmenttir. Araştırma, hava yolu ile  iltihaplanmanın yol açtığı solunum yollarındaki  yan etkileri azaltabildiği ve  etkili doğal bir alerji tedavisi olduğunu gösterdi.

Isırgan otu: Isırgan otu doğal tıpta ve doğal antihistaminik olarak sıklıkla kullanılan yaygın bir bitkidir

Bromelain: Bromelain en çok ananas ve ananas suyu bulunan bir enzim olarak bilinir, ancak ek formda da satın alınabilir. Solunum sıkıntısı ve çoğunlukla alerjiyle bağlantılı diğer semptomların, öncelikle iltihaplanmaya ve şişmeye neden olan ajanların etkisini ortadan kaldırma tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir.

Bu doğal ilaçlarla birlikte, fiziksel olarak hareket etmek, stresi en aza indirmek, bol su içmek ve bol miktarda uyumak önemlidir .

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...