Anne sütünü artırmaya yarayan şifalı bitkiler nelerdir?

+8 oy
96 gösterim
29 Nisan 2017 admin (7,270 puan) sordu
1 Mayıs 2017 admin düzenledi

Anne sütünü artırmaya yarayan şifalı bitkiler nelerdir?

     Anne sütünü artırmaya yarayan şifalı bitkiler nelerdir?

        Bebeğiniz için oldukça önemli mükemmel bir besin kaynağı olan anne sütü bebeğin gelişimi açısından çok faydalıdır ancak bazen annelerde anne sütü oldukça zayıf ve yetersiz olmaktadır.  Anne sütünün zayıf olması bazı tüketilen besinlerle ilgili olabilmektedir. Çünkü her annenin sütü bebeğine yeterli olacak kadar vardır. Zayıf süt salgılayan annelerin kullanacağı doğal bitkiler anne sütünü artırmakta oldukça önemli olacaktır. Peki, anne sütünü artıran şifalı bitkiler nelerdir? Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza anlatacağız.

    Bilindiği üzere anne sütünün yeterli olması kesinlikle bol tüketilen sıvı alımı ile mümkün olmaktadır.  Günde en az 2,5 3  litre alınacak sıvı tüketimi anne sütünün yeterliliği açısından önemlidir.  Sıvı alımının önemli olmasının en önemli nedeni anne sütünün %87’lik kısmını oluşturan sudur.  Günde tüketeceğiniz 10 bardak su ve doğal bitki çayları ile dilediğiniz süt oluşumunu yakalayıp bebeğiniz için önemli olan sütü yaratabilirsiniz.

     Anne sütünü önemli ölçüde artıran şifalı bitki çayları

  • Rezene
  • Ihlamur
  • Papatya
  • Isırgan otu
  • Amber çiçeği
  • Anason

Yukarıda listelemiş olduğumuz bu bitki çayları anne sütünü artırma da önemli ölçüde tüketilen ve olumlu sonuçlar alınan bitki çayları topluluğudur.  Bu bitkileri karışım haline getirerek üzerine sıcak su döküp 10 dakika kadar demledikten sonra tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra sabah aç karna tüketeceğiniz çörek otu da sütü artırmak için önemli bir bitki olarak bilinmektedir.  Bu karışımları günde 2 kere; sabah akşam öğünlerinde tüketebilirsiniz.

   Anlatmış olduğumuz bu yöntemleri uygulayarak vitamin deposu olan anne sütünü artırır ve bebeğinizin ve kendinizin sağlıklı beslenmesi açısından oldukça önemli bir uygulama yapmış olursunuz.

   

1 cevap

0 oy
1 Mayıs 2017 Melissa (250 puan) cevapladı
Teşekkürler deneyeceğim..
×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...