Altın Otu Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

+5 oy
178 gösterim
29 Nisan 2017 admin (7,270 puan) sordu

Altın Otu Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Altın Otu Nedir? 

Ülkemizin birçok yerinde yetişen bir bitkidir. Adını renginden alır. Çoğunlukla aktarlarda şifalı bitki olarak satılır. Ama görüntüsünden dolayı süs bitkisi olarak da kullanılır. Kurutulduktan sonra dahi sarı rengini kaybetmeyen bu bitki genellikle kayalıkların etrafında yetişir. 

Nasıl Kullanılır?

Genellikle kaynatılarak çayı içilir. Dalları ile birlikte kurutulur ve daha sonrasında tamamen nemsiz bir ortamda kuruyan çiçekler dalın üzerinden toplanır. Toplanan bu kurumuş çiçekler altın otu çayı olarak satılmaktadır. Çaydaki acımsı tadın yok olması için bal kullanılır. 

Altın Otu Faydaları Nelerdir?

  • Mide öz suyunu arttırır. 
  • Safra taşının düşürülmesine yardım eder. 
  • İdrar söktürücüdür. 
  • Tokluk hissi verir. 
  • Hemoroit , pankreas salgısının tedavisinde kullanılır.
  • Varis , romatizma , kireç gibi sorunlara da iyi gelmektedir. 
   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...