Karaciğer Yağlanmasına Karşı Limon ve Maydanoz Kürü

+4 oy
450 gösterim
28 Nisan 2017 Şifalı Kürler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu
29 Nisan 2017 admin düzenledi

Karaciğer Yağlanmasına Karşı Limon ve Maydanoz Kürü


İlaçların bünyelerinize ne denli zarar verdiğini belki anlık olarak değil ancak uzun vadede çok net bir şekilde görebiliyorsunuz. Doğal şifalı kürler ile doğal bir tedavi yöntemi çok daha doğru bir tercih olacaktır ve dilerseniz karaciğer yağlanması için de nasıl bir kür hazırlayabileceğinize hep birlikte göz atalım. Profesör Saraçoğlu, bu sorun için limon kürünü tavsiye ediyor.

  • 15 demet maydonoz ile yarım limon ihtiyacımız olan ürünlerdir ve dilerseniz kürün hazırlanma aşamasına da birlikte göz atalım…

  • Maydonozların saplarını hiçbir şekilde ayırmadan blendırınıza parçalayarak atıyorsunuz. Parçalama işlemini kesme şeklinde değil de elleriniz ile yaparsanız çok daha kolay ve çok daha sağlıklı olacaktır. Maydonozlarımızın üzerine 2 yemek kaşığı olmak suretiyle limon suyu ekliyoruz. Burada limon seçimlerimizi limon suyu olarak yapmıyoruz ve limonumuzu sıkarak gerçekleştiriyoruz. Bu karışımın üzerine yarım bardak kadar da su ilave ediyoruz.

  • Sonrasında yapmamız gereken tek şey mutfak robotumuzu çalıştırmak ve karışımı kıvama getirmek olacaktır. Kürümüz hazır ve artık düzenli olarak tüketilmeyi bekliyor. Peki tüketimi nasıl olacak ya da bu konuda nasıl bir süreç bizleri bekliyor?

  • Kahvaltıdan yarım saat kadar önce bir bardak olmak kaydı ile sıvıyı tüketebilirsiniz. Kürün uygulama süresi ise on beş gün olarak belirlenmiş durumda ve on beş günü düzenli olarak sürdürdükten sonra bir hafta kadar ara vermeniz gerekiyor. Bu süre zarfında ne kadar yol kat ettiğinizi sizler de net bir şekilde göreceksiniz.

  • Saraçoğlu kürü olarak da bilinen bu özel kür, çok sayıda hastanın tedavisinde uygulanıyor ve düzenli bir şekilde gerçekleştirildiğinde kesin sonuç verdiği aşikar. Limon kürünü yılda 2 ila 3 kez uygulamanız tavsiye ediliyor ve ilk kürdan sonra vereceğiniz ara ile birlikte karaciğeriniz de dinlenmeye geçiyor. Eğer bir fayda sağlayamazsanız küre devam edebilir ve bunu yıllara yayabilirsiniz.

  • Limon ürü ile birlikte lavanta kürü desteği de tavsiye ediliyor ancak limon kürünün tek başına fayda sağladığı ve birçok insanda kısa sürede etkisini gösterdiği de belirtiliyor.

Doğal mucizelere inanır mısınız? Yukarıda verdiğimiz tarif bu işin uzmanı olan Saraçoğlu tarafından hazırlanmış olan tariftir ve yine alternatif tıp ile ilgilenen birçok uzman tarafından da tavsiye ediliyor. Limon kürü ile birlikte karaciğer yağlanmasını önleyebilir ve var olan hastalığınızı da kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Bu tür hastalıklarda ilaç kullanımı da tavsiye ediliyor ancak ilaçların içerisinde yer alan birtakım maddeler, yan etki nedeniyle cildinize ve hormonal dengeye de zarar verebiliyor. Doğal kürler ile birlikte bu tür bir yan etkinin söz konusu olmadığını belirtmek gerekiyor ve aslında alternatif tıbbın en ilgi çekici tarafı da budur. Limon kürü, herhangi bir yan etkisi olmadan bu süre zarfında sizlere yardımcı olacaktır.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...