Güne iyi başlama ve şifalı kürler

+5 oy
162 gösterim
28 Nisan 2017 Şifalı Kürler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Güne iyi başlamamızı sağlayabilecek şifalı bitkiler ve bitki kürleri hangileridir?

        Hepimiz yaşantımızda güne enerjik, neşe dolu, pozitif bir şekilde başlamak isteriz ki bazen kişilerin gerek duygusal gerek fiziksel etkenlerden dolayı güne oldukça bitkin başlayabilir. Herkes gün içerisinde oldukça mutlu ve neşeli olmak ister ancak hislerimiz buna izin vermeyebilir. Bu nedenle güne iyi başlamak için bazı formüller uygulamamız gün içinde bize pozitif enerji sağlayacaktır. Peki, güne iyi başlamak için neler yapmalıyız?

      Güne iyi başlamanın formülü çok ilginç olacaktır ki dil temizliğinden geçmektedir. Sabahları uyandığınız an mutfağınızdan alacağınız demir yağ bıçağını dilinize sürüp dilinizin pasını atmalısınız ki üzerinizde ki tüm negatiflik bu bıçak ile birlikte vücuttan ayrılsın daha sonra yapmamız gereken karışım;

  • 1 su bardağı su
  • 1 çubuk tarçın
  • 2 parça karanfil
  • Yarım limon suyu

Yukarıda tarif etmiş olduğumuz karışımı 5 dakika kaynattıktan sonra içersek içimizi oldukça rahatlatmış olacağız.  Bir başka karışım tarifi de vermek gerekirse;

  • 2 çorba kaşığı bal
  • 1 çorba kaşığı keten tohumu
  • 1 tatlı kaşığı çörek otu
  •  4 adet ceviz,bu besinleri birbirine karıştırdıktan sonra ekmeğin üzerine sürerek veya yalın bir şekilde tüketmeniz güne iyi başlamanın formülü olacaktır. Bu karışım sayesinde vücut omega 3, omega  6 desteği alıp vücudun daha dirençli daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

Evet, anlatmış olduğumuz karışımları günlük hayatımızda uygularsanız güne daha pozitif, daha enerjik, daha mutlu, daha sağlıklı bir gün geçirmeni sağlayabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay karışımlar sayesinde günlük hayatınızı negatif yapan vücuttaki yorgunluk, halsizlik, uykusuzluk ve bitkinlik şikayetlerini yok edebilirsiniz.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...