Panax Ginseng Bitkisi Faydaları ve Zararları Nelerdir?

+5 oy
2,128 gösterim
27 Nisan 2017 Şifalı Bitkiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Panax Ginseng Bitkisi ve Sağlığa Faydaları Nelerdir?


Ginseng , bağışıklık sistemi, psikolojik işlev (stres) ve şeker hastalığı ile uğraşırken göz önüne alınması gereken bir bitkidir . Bu bitki, Asya kültürlerinde uzun bir kullanım geçmişine sahiptir. Bu makale Panax ginseng'e atıfta bulunurken, biraz da farklı özelliklere sahip başka bir bitki de Amerikan ginsengi olarak düşünülmelidir.

"Ginseng" olarak adlandırılan bitkisel ilaçlar birkaç bitkinin köklerinden türetilmiştir. Ginsenglerin en çok kullanılan ve araştırılanlarından biri, Asya veya Kore ginsengi olarak da bilinen Panax ginseng'dir. Panax ginseng'in ana aktif bileşenleri, anti-inflamatuar, antioksidan ve anti-kanser etkileri de dahil olmak üzere çeşitli yararlı etkilere sahip oldukları gösterilen ginsenositlerdir. Klinik araştırmaların sonuçları, Panax ginseng'in psikolojik fonksiyonu, bağışıklık fonksiyonunu ve diyabet ile ilişkili durumları iyileştirebildiğini göstermektedir.

Panax Ginseng Bitkisinin Zararları

Genel olarak, Panax ginsengi iyi tolere edilmiş gibi görünse de, warfarin, oral hipoglisemik ajanlar, insülin ve fenelzin gibi bazı farmasötik maddelerle birlikte kullanım konusunda dikkatli olunması önerilir.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...