Ellerdeki çatlakları geçirmenin doğal yöntemleri nelerdir?

+4 oy
167 gösterim
27 Nisan 2017 Şifalı Kürler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

   Ellerdeki çatlakları geçirmenin doğal yöntemleri

         Vücudumuzun en hassas bölgelerinden birisi olan ellerimiz zaman zaman çatlayarak ellerde çirkin bir görüntü sergiliyor. Çatlayan eller bazı zamanlar ne yapılırsa yapılsın düzelmeyebiliyor. Peki, çatlayan elleri nasıl bir doğal formül uygulayarak geçirebiliriz. Bu yazımızda sizlere çatlayan ellerin düzelmesi için uygulanan doğal karışımın yapılışını ve ellere nasıl uygulanır bu konuda bilgiler vereceğiz.

    Ellerinizde oluşmasını istemediğiniz çatlakları önlemek için hafta da 1 kere uygulayacağınız bir maskeden bahsedeceğiz.

     Maskemiz için gerekli malzemeler;

  • 1 yumurtanın sarısı
  • 5 damla limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı

   El çatlaklarını engelleyecek olan maskemiz için gerekli malzemeleri yazdıktan sonra şimdi maskemizi hazırlayabiliriz.  Küçük bir kâseye yumurtanın sarısını aktardıktan sonra üzerine 5 damla limon suyu ve daha sonra tatlı kaşığı sızma yağımızı ilave ediyoruz.  Oluşturduğumuz karışımı şimdi çay kaşığı yardımıyla çırpıyoruz.

     Yaptığımız karışım sayesinde ellerde oluşan kuruluk ve çatlama gibi sıkıntılar bu maske sayesinde yok olacaktır.  Ellerimiz için çok önemli olan nem ve proteini bu karışımda olca bulacak olan ellerimiz artık yumuşacık ve pürüzsüz görünüme sahip olacak.

    Karışımımızı 10 dakika beklettikten sonra iki elimizin üzerine sürdükten sonra 15 dakika boyunca bekletelim. Beklettiğimiz bu karışımı daha sonra sabun yardımı ve bol su ile temizleyelim.

   Evimizde rahatlıkla bulabileceğimiz malzemeler ile uygulanan bu yöntem sayesinde dilediğiniz yumuşak ellere sahip olabilirsiniz.  Haftada bir gün gece yatmadan önce ya da sabah uykudan kalkınca uygulayacağınız bu yöntem sayesinde ellerinizde oluşan ve kötü görünüme sahip olan kuruluk ve çatlaklık artık hayal olacak.  Cilde uyguladığı E vitamini ve protein sayesinde cildi oldukça yumuşak bir görünüme kavuşturan bu maske vazgeçilmez bir bakım kürünüz olacaktır.

   

1 cevap

+1 oy
4 Mayıs 2017 nurtendurak (1,410 puan) cevapladı
Krem kullanmak istemiyordum. Bi deneyim bakalım…
×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...