Çörek Otu Yağının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

+5 oy
116 gösterim
27 Nisan 2017 admin (7,270 puan) sordu

Çörek Otu Yağının Sağladığı Faydalar

Doğanın bizimle paylaştığı çok özel ürünler var ve bu ürünler tek başına olduğu gibi işlendiği takdirde de büyük fayda sağlıyor. İlaç kullanımını tercih etmeyen birçok insan, alternatif tıp olarak bilinen şifalı mucizelerin yer aldığı kapıyı çalıyor. Kullanılan ürünler kesinlikle uzmanların tavsiye ettiği ve sonuçları ile kanıtlanmış olan ürünlerdir. Bu ürünlerden bir tanesi de yine son dönemde çok konuşulan ve sağladığı faydalar ile adından sıkça söz ettiren çörek otu olarak karşımıza çıkıyor. Bu ürün aslında az önce bahsettiğimiz şeyi de net bir şekilde ortaya koyuyor ve tek başına olduğu gibi işlenerek yağı çıkartıldığı anda inanılmaz bir fayda sağlıyor.

Peki nedir bu faydalar?

  • Cildinizde meydana gelen ve uzun süre kapanmayacağını düşündüğünüz derin yaralar için günde bir kez olmak üzere çörek otu yağı kullanabilirsiniz. Bu yağın nemli ve kuru ciltler için cilt bakımında kullanıldığını da belirtmek gerekiyor ve aslında doğal kozmetik ürünü olarak da raflarda yerini alıyor. Ürünü kendiniz elde edebileceğiniz gibi dilerseniz aktarlardan da temin edebilirsiniz.
  • Şiddetli baş ağrıları için de tavsiye edilen ürünlerden bir tanesidir. Bir çay kaşığı tüketmeniz bu aşamada fayda sağlayacaktır. Tadı ne yazık ki çok da lezzetli değil ancak sunduğu faydaya bakılacak olursa buna katlanmak da çok zor olmayacaktır.
  • Bağırsak parazitleri ile savaşma konusunda da yine çörek otu yağına başvurmanız tavsiye ediliyor. Parazitlerin düşürülmesi ve bağırsaklarınızdan uzunca bir süre uzaklaştırılması için çörek otu yağını kullanabilirsiniz.
  • Gaz sıkışması gibi durumlarda da yine çörek otu yağını tercih edebiliyorsunuz. Yağın en önemli özellikleri arasında sindirimi de daha kolay hale getiriyor olması yer alıyor. sindirim sistemi sorunu yaşayan insanların da alternatif tıp ile birlikte başvurduğu en özel ürünlerden bir tanesidir.
  • Kalın bağırsak sorunu olarak meydana gelen ve bir süre sonra basur olarak ortaya çıkan hastalık, ne yazık ki erkeklerin kabusu olmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalar, çok sayıda erkeğin bu sporunu yaşadığını ancak bir türlü ortaya dökemediğini ya da tedavi için doktora gidemediğini gösteriyor. Çörek otu yağı, az önce de belirttiğimiz gibi sindirimi daha kolay hale getiriyor ve basurun en etkili tedavisi olan tuvalet alışkanlığını da kolaylaştırıyor. Kabızlık gibi bir sorunda ne yazık ki basurunuzun azması da gayet normal ve bu ilerleme canınızı çok daha fazla yakacaktır. Düzenli tüketeceğiniz çörek otu yağı ile birlikte sindirimi kolay hale getirmeniz de sizlerin lehine olacaktır.

Alternatif tıp, son dönemde çok daha popüler hale geldi ve sunduğu mucizeler ile birlikte birçok insana şifa olmaya da devam ediyor. Sizler de sağlığınızı doğal ürünler ile koruyabilir ve kısa sürede çok daha büyük faydalar sağlayabilirsiniz.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...