Kilo vermek için hangi şifalı bitkiler tüketilmelidir?

+5 oy
211 gösterim
27 Nisan 2017 Şifalı Bitkiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

    Kilo vermek (zayıflamak)  için hangi şifalı bitkilerden faydalanabiliriz?

       Günümüzde kilo vermek oldukça zor bir iş olmaya başladı. Son dönemlerde ülkemizde aşırı kilo, kişinin yaşamını olumsuz yönde etkilemekte ve hastalıklara yol açmaktadır. Peki, kilo vermek için ne yapmalıyız, doğal bitkiler kilo vermemizde yardımcı oluyor mu, hangi doğal bitkiler zayıflamak için tüketiliyor? Bu soruların hepsinin cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

       Kilo vermek için doğal bitkiler kişiye büyük ölçüde yardım etmektedir fakat kilo vermek için sadece doğal bitkiler yeterli olamaz. Kilo vermenize yardımcı olan bazı doğal bitkiler bulunmaktadır. Bu bitkiler sizin yağ yakma hızınızı artırmakta, metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olmaktadır. 

Yeşil Çayın faydaları

     Zayıflamakta yardımcı olan en önemli doğal bitkilerin başında yeşil çay birinci sırada yer almaktadır. Yeşil çay kişinin metabolizmasını hızlandırarak hem de yağ yakımını artırarak kilo vermenizde büyük ölçüde yardımcı olur. Kalp ve tansiyon hastalığınız yok ise kilo vermek amaçlı yemeklerden hemen sonra 1 fincan yeşil çay tüketebilirsiniz.

Mate yaprağı faydaları

       Yeşil çay’ın ardından kilo vermekte yardımcı olan bir diğer bitkisi ise kesinlikle mate yaprağıdır. Mate yaprağının bir diğer bilinen ismi ise Paraguay çayıdır.  Mate yaprağı hem yağ yakımında oldukça etkilidir hem de kişiye enerji veren ve metabolizmayı hızlandırarak hızlı kilo vermeyi sağlayan mate yaprağı zayıflamak isteyenlerin favori bitkisidir.  Mate çayı günde 2 defa tüketilebilir.

       Zayıflamak isteyenler için yeşil çay ve mate yaprağı bitkilerinin zayıflamakta ki etkilerinden bahsetmiş olsak da bunların yanı sıra mısır püskülü, kiraz sapı da zayıflamakta oldukça etkilidir. Bu bitkilerde yine günde 2 öğün olmak şeklinde tüketilerek zayıflamanızda yardımcı olacaktır.

Keten tohumu faydaları

        Zayıflamak isteyenlere bir diğer öneri de bulunmak gerekirse bu kesinlikle keten tohumu olacaktır. Keten tohumu besin takviyesi olarak bilinmektedir. Keten tohumu insan vücuduna birçok şifası bulunmaktadır.  Öğütülmüş şekilde alacağınızı keten tohumunu yoğurdun içinde 2 tatlı kaşığı kadar karıştırarak günde her öğünden yarım saat önce tüketmeniz zayıflamakta oldukça etkili olmaktadır. Keten tohumunu her öğün öncesi tükettikten sonra ardından 1 bardak su içmeniz de metabolizmanızı hızlandırmanızı sağlayacak ve bu şekilde daha hızlı bir kilo vermenize neden olacaktır.

     Yukarıda yazımızda bahsettiğimiz gibi;

  • Yeşilçay
  • Mate yaprağı (Uruguay Çayı)
  • Mısır Püskülü
  • Kiraz sapı
  • Keten tohumunu tüketerek kilo vermeyi başarabilirsiniz.
   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...