Nefes darlığına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir?

+5 oy
906 gösterim
26 Nisan 2017 Şifalı Bitkiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Nefes darlığına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir?

        Birçok nedene bağlı olarak kandaki oksijenin azalması sonucu ortaya çıkan nefes darlığı kişiyi oldukça zor duruma sokmaktadır. Kimilerinde kronik olan kimlerinde ise çevresel faktörlerin yarattığı aniden çıkan bir hastalık olan nefes darlığı için neler yapmalıyız bu yazımızda sizlere bahsedeceğiz. Bilindiği üzere doğal bitkiler yüzlerce hastalığa şifa olmaktadır.  Nefes darlığı için de kullanılan bitkiler hastayı oldukça rahatlatmaktadır. Peki, nefes darlığı için tüketilmesi gereken şifalı bitkiler nelerdir?

      Nefes Darlığı ilgilenilmez ise büyük sağlık problemlerine yol açabilir. Bu nedenle nefes darlığı hastalığımızı ileri dereceye taşımamak için doğal bitkilere başvurabiliriz .

      Nefes Darlığına iyi gelen bitkileri sıralamamız gerekirse; boru çiçeği, gelincik, meyankökü, nane ve okaliptüs kişiyi rahatlatmakta birebirdir.

 Boruçiçeği:  Patlıcangiller familyasından gelen bu bitki nefes darlığına iyi gelen bir bitkidir.

 Gelincik:    Mustelidae familyasından olan bu bitki astıma ve bronşiti iyileştirmeye yardımcı olur.

Meyankökü: Baklagiller familyasından gelen oldukça etkili bir bitki türü olan meyankökü balgam atmakta yardımcı olup nefesi ferahlatır.

Nane: Ballıbabagiller familyasından gelen bu bitki günde 1 bardak kaynatılmış suyla tüketildiğinde kronik hastalıklara iyi gelir ve astım tedavisinde oldukça etkilidir.

Okaliptüs: Mersingiller familyasından olan bu bitki içeriği sayesinde kişinin balgam atmasına yardımcı olur ve nefesi ferahlatarak kişinin sağlıklı bir nefes almasına yardımcı olur.

  Yukarıda listelemiş olduğumuz bitkiler ve faydaları nefes darlığınıza oldukça faydalı olacaktır.  Bu şifalı bitkiler nefes ferahlatıcı özelliklere sahip olduğu için sizlere daha rahat nefes almanızı sağlayacaktır.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...