Kalp sağlığına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir?

+5 oy
1,461 gösterim
26 Nisan 2017 Şifalı Bitkiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Kalp sağlığına iyi gelen Şifalı Bitkiler nelerdir ve Alıç Bitkisi Yaprağı?

       Bilindiği üzere ülkemizde yılda 300 bin kişi kalp krizinden hayatını kaybetmektedir. Kalp krizine neden olanların başında alkol, sigara, düzensiz beslenme gelmektedir. Ülkemizde dikkate alınması gereken organımız olan kalbin korunması için hangi şifalı bitkileri tüketmeliyiz, doğal bitkiler kalp sağlığımızı nasıl etkiler? Bu soruların cevaplarını siz okurlarımıza anlatacağız.

      Kalp rahatsızlığı olan kişiler Şifalı bitkileri tüketirken oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir çünkü kalp rahatsızlığı olan kişiler kronik ilaç kullandıkları için bazı bitkiler bu ilaçlara yan etki yapabilir. Kalp hastaları bazı doğal bitkiler ile kalp sağlığını olumlu yönde etkileyebilir.

Kalp sağlığı ve alıç yaprağı

    Kalp rahatsızlığı olan hastalar kalbini korumak için kesinlikle alıç yaprağı ve meyvelerini tüketmelidir.  En güvenilir ve etkili doğal bitkilerin başında gelen alıç yaprağı ve meyveleri kalp sağlığı açısından oldukça önemlidir.

    Alıç yaprağının kalbe faydaları;

  • Kalbi güçlendirir
  • Damar sertliğine karşı korur
  • Kalp krizi riskini oldukça azaltır
  • Kalp atışlarını dengeler
  • Kalp damarlarını genişleterek kalbin rahat pompalamasını sağlar. Kalp sağlığını önemli ölçüde etkileyen alıç yaprağı çay şeklinde aktarcılarda satılmaktadır.

    Alıç meyve yaprağının yapılışı da oldukça kolaydır.

 1 çorba kaşığı alıç yaprağını veya meyvesini 100 ml kaynamış suya ekledikten sonra 5 dakika bekletip günde iki defa sabah akşam tüketerek kullanabilirsiniz.  Kalbinizin dostu olan bu doğal bitki sayesinde kalp ile ilgili birçok hastalıktan korunabilirsiniz.

      Kalp sağlığını olumlu yönde etkileyen bir diğer bitki ise nar suyudur. Her gün içilen bir bardak taze nar suyu kalbin yorulmasını engeller ve kalbin büyük düşmanı olan tansiyonu da dengelemede oldukça yararlı olur.  Bir diğer önemli bitki üzüm çekirdeğidir.  Kurutulmuş çekirdekli üzüm içeriğinde antioksidan sayesinde kalp sağlığını önemli ölçüde etkiler. Eğer bir şeker hastalığınız yok ise günde 2 avuç tüketeceğiniz kuru üzüm sayesinde kalp krizi gibi hayati tehlike barındıran hastalıklardan korunabilirsiniz.

      Kalp sağlığı için yaptığımız araştırmalar sonrası gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz bitkileri sizler için bir araya getirdik. Alıç yaprağı, nar suyu ve siyah kuru üzümü aşırıya kaçmadan tüketirseniz kalp hastalıklarına yakalanma oranınız oldukça azalacaktır.

   

1 cevap

+1 oy
26 Nisan 2017 nurtendurak (1,410 puan) cevapladı
Teşekkürler , güzel bilgi, bende duymuştum bu alım bitkisini…
×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...