Zayıflatan Sarımsak Suyu Kürü

+4 oy
163 gösterim
26 Nisan 2017 Şifalı Kürler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Mücizevi Şifalı Bitkilerden  Olan Sarımsağın Zayıflatan Kürü

Sarımsak suyu kürü zayıflatmasının yanında, vücutta oluşabilecek enfeksiyonlara engel olur ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Aynı zamanda kolesterol gibi hastalıklardan da vücudun korunmasını sağlar. Sarımsak suyunun içerisinde alisin dediğimiz bir madde vardır ve buda obezite oluşumuna engel olarak zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Peki bu kadar faydalı olan sarımsak suyu nasıl hazırlanır gelin biraz göz gezdirelim.

Zayıflatan Sarımsak Suyu Kürü Nasıl Hazırlanır?


İlk olarak bir baş sarımsağı alalım ve içerisinde bulunan bütün dişleri iyice ezelim ve yıkayalım. Bunun için bir adet sarımsak ezicisini alalım ve içerisine soyduğumuz bütün diş sarımsakları atalım. Ardından sarımsakları güzelce ezmeye başlayalım. Temiz bir kase alalım ve ezdiğimiz bütün sarımsakların suyunu süzmeye başlayalım. Bu sürede mercimek çorbasını nasıl süzüyor isek, sarımsakları da o düzende süzmeye özen gösterelim ve aynı o şekildeki işlemi uygulayalım. Ardından göz kararınca birkaç bardak temiz içme suyunu ekleyelim ve güzel bir şekilde homojenlik oluşturarak karıştırmaya devam edelim.

Son olarak bu kürün içerisine limon yada şeker hangisini daha çok tercih ederseniz onu ekleyip karıştırabilirsiniz. İşte bu kürü yapımını bu kadar kısa ve kolaydır. Tabi tadını pek güzel olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu yüzden bazı kişiler bu kürü içerken zorluk çekebilmektedir. Bu sebepten dolayı daha kolay yollar denenmiştir ve onlarında aynı başarıyı gösterdikleri görülmüştür. Bu kürü bu şekilde içmekte zorluk yaşarsanız eğer ki, yemek yediğiniz sırada yemeğinizin içerisine bu kürü ekleyerek de tüketebilirsiniz. En azından tadını size biraz daha iyi gelmiş olacak ve böylece pek bir şey hissetmemiş olacaksınız. Zayıflamak ve aynı zamanda sağlığınızı da korumak için bu küre güvenebilirsiniz ve tadını çok fazla düşünmeden işlemlere koyulabilirsiniz. Dediğimiz gibi tüketmesi için birçok kolaylık vardır.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...