Adet Söktürücü Bitki ve Çaylar

+6 oy
202 gösterim
24 Nisan 2017 Faydalı Bitkiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Adet Söktürücü Bitki ve Çaylar Nelerdir ?

Her sağlıklı kadın, takvimin belli dönemlerinde adet görmektedir. Bu dönem kimilerinde daha sancılı kimilerinde ise daha sakin bir geçiş dönemi olarak karşılarına çıkıyor. Kadınların dönme içerisinde yaşadıkları her olay, adet tarihinin gecikmesi ya da erken gerçekleşmesine de etki ediyor. Özellikle aşırı stres ile birlikte bu takvimde büyük bir düzensizlik söz konusu hale gelebiliyor. Doğal yöntemleri tercih ederek adeti daha düzenli hale getirebilir ve sancılı bir dönemi de geride bırakabilirsiniz. Adet gecikmesi ya da adet düzeninin uzunca bir süre bozulması, kadınları fiziksel ve psikolojik olarak etkileyecektir ve bu etki gündelik hayata da belli oranda yansıyacaktır. Bunun için önerilen çok sayıda doğal mucize mevcut ve dilerseniz bu mucizevi ürünlere de hep birlikte göz atalım ve sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım…

Adet Söktürücü Şifalı Bitkiler :

Zerdeçal: Adet söktürücülerin başında gelen zerdeçal, kurutularak bal ile birlikte tüketildiğinde adetin düzenli hale gelmesine de yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra günlük gıdaların arasına karıştırılarak da tüketilmesi tavsiye edilen mucizevi ürünlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Havuç: Adet düzenleyici gıdalardan bir tanesi olan havuç için ekstra bir çalışma yapmanıza gerek yok! Çiğ olarak tüketmeniz, sancılı dönemi geride bırakmanıza ve adet döneminin daha rahat geçmesine de yardımcı olacaktır.

Kekik: Yine uzmanlar tarafından en çok tavsiye edilen gıdalardan bir tanesidir. Kekik kullanımı az önce bahsi geçen ürünlere göre biraz daha farklı ve dilerseniz nasıl hazırlamanız gerektiğine de hep birlikte göz atalım… 10 dakika boyunca kaynatacağınız suya 1 çay kaşığı kekik ilave ederek 5 dakika kadar kaynatmanız ve bu esnada karıştırmanız gerekiyor. Karışım hazır olduktan sonra çay içer gibi tüketebilir ve bunu da adetten 1 hafta kadar önce yapabilirsiniz.  

Papatya Çayı: Papatya ile birlikte biberiye tercihi de yapabilirsiniz ve yine kekik uygulamasında olduğu gibi bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak sizlere de zahmetli bir eylem gibi görünüyorsa marketlerde satılan hazır bitki çaylarını tercih ederek de yardım alabilirsiniz.

Alıç Çayı: Daha önceki yıllarda çok popüler olmamasına rağmen son dönemde bir adım daha öne geçmiş olan alıç çayı da yine adet düzensizliği ve sancı sıkıntısı yaşayan kadınların en çok tercih ettiği çay türlerinden bir tanesidir. Marketlerde hazır olarak satışı yapılan çaylardan biridir ve dilerseniz sizler de satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen ürünlerin büyük bir kısmının hazır hali, marketlerde de mevcuttur. Bu ürünleri düzenli olarak kullanmaya başladığınız andan itibaren sizler de adet dönemlerinizin düzene girdiğini ve daha da önemlisi sancısız bir hal aldığını fark edeceksiniz. İlaç kullanarak bedenlerinize ve hormonlarınıza zarar vermek yerine doğal mucizelerden yardım almak çok daha doğru bir tercih olacaktır diye düşünüyoruz.

   

1 cevap

+2 oy
24 Nisan 2017 Duygusal (1,800 puan) cevapladı
İlaç yerine doğal yoklar denemek gerek..bilgiler için teşekkürler
×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...