Kalp Hastalıklarının Belirtileri Nelerdir?

0 oy
90 gösterim
12 Mayıs 2018 Hastalıklar kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

   Spor yapmama, beslenme bozuklukları, hareketsizlik, sigara ve alkol tüketimi alışkanlıkları günümüzde kalp hastalıkları riskini artırmaktadır. Durum ciddileşmeden kendinizde şüphelendiğiniz durumlar ya da belirtiler görürseniz direkt olarak bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Bu sayede kısa sürede rahatsızlıklarınızdan kurtulup sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Ya da sizin için en ideal tedavi yöntemini bulabilirsiniz.
En Çok Rastlanan Kalp Rahatsızlıkları
   Kalp hastalıkları, insan hayatında özellikle belli bir yaştan sonra görülen ve en sık rastlanan hastalık türlerinden biri. Yapılan araştırmalara göre de, koroner arter rahatsızlıkları, kalp delikleri, mitral kapak sorunları, aort kapak sorunları ve aort genişlemesi en sık rastlanan kalp hastalığı türlerinden. En çok karşımıza çıkan koroner alter hastalıkları kalp çevresinde bulunan damarların daralması sonucu meydana gelmektedir. Kapakçık problemlerinde ise mitral ve aort hastalıklarıyla daha çok karşılaşılmaktadır. Aort damarı, vücudumuzdaki en hayati damarlardan biridir. 4 kola ayrılan bu damarın genişlemesi gibi durumlarda ise aort anevrizmaları karşımıza çıkmaktadır.
Kalp Hastalıklarının Belirtileri
   Kalp hastalıkları belirtileri  hastalık türüne göre değişip özelleşmekle beraber bazı ortak belirtileri bulunmaktadır. Öncelikle ağrı, yorgunluk hissi ve sürekli halsizlik gibi birçok hastalığın ortak belirtileri burada da yer almaktadır. Yanı sıra, çarpıntı, vücutta ödem ve asit birikmesi, özellikle bacak ve karın bölgesinde şişkinlik hissi, öksürük, morarma ve hazımsızlık gibi ciddi belirtiler de gözlemlenebilir. Eklemlerde ağrı, bilhassa kollarda meydana gelen karıncalanma ve ağrı hissi. Bayılma da aynı şekilde ciddi derecedeki belirtilerden biridir. Oksijenin kalpte problem yaratması nedeniyle göğüste meydana gelen ağrı özellikle koroner alter hastalıklarının işaretlerinin başında gelmektedir. Nefes darlığı belirtisi de birçok rahatsızlığın belirtisi olabileceği gibi kalp yetmezliğinin de habercilerinden biridir. Belirtilerden herhangi biri sizde kronik halde bulunmaktaysa mutlaka bir hekime başvurunuz.
 

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...