Siyah Kuş Üzümü Yağı Faydaları

+1 oy
314 gösterim
26 Ağustos 2017 Şifalı Bitkiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Latincede ‘Ribes nigrum’ ismiyle bilinmekte olan siyah kuş üzümü; çalı cinsine sahip ağaç çeşidi olmakla birlikte, yüz yirmi santimetre yüksekliğe kadar büyüyebilme özelliğindedir. Akçaağaç bitkisinin yaprak şekline benzerliğiyle de dikkati çekmektedir.

Siyah Kuş Üzümü Yağının Faydaları Nelerdir?

Bu meyvenin oldukça fazla faydası bulunmaktadır. Vücutta oluşan kolesterolün düzenlenmesinde çok etkili bir yapıya sahip olan siyah kuş üzümü yağı, aynı zamanda beynin etkin şekilde kullanılmasında etkisi yüksek olan gama linoleik ismindeki asidi de içinde barındırması açısından oldukça değerlidir.

Yağın; cildin güzelleşmesinde ve gençleşmesinde, saç ve tırnakların sağlıklı olmasında oldukça etkili bir yönü bulunmaktadır. Egzama hastalığına karşı da etkin bir rol üstlenmektedir. Ayrıca vücuttaki bağışıklık sistemini kuvvetli hale getirerek, hayatımızdaki önemli faktörlerden birisi olmayı başarmaktadır.

Siyah Kuş Üzümü Yağı Kullanımı

Siyah kuş üzümü yağı; gribin vücuttaki etkilerinin önlenmesinde, nezle hastalığının geçirilmesinde, ülserli hastaların tedavi sürecinde, bağırsaklarda sorunlara yol açan bakterilerin zararlı etkilerini engelleme konusunda doğal besinlerden birisi olarak kullanılabilmektedir. Eklemlerin yoğun bir şekilde kullanılmasından dolayı kadınlarda da, erkeklerde de meydana gelebilen artrit hastalığının tedavisi için siyah kuş üzümü yağının kullanımı son derece önemlidir. Bu romatizmal hastalığın önüne geçebilmek için her gün belli miktarlarda bünyeye alınması gereken yağın, doğal tüketim maddelerinden birisi olması da insanların tercih sebeplerinden birisi olacaktır.

İleri noktadaki hastalıklar için siyah kuş üzümü yağı kullanımı düşünülüyorsa, öncelikle doktor tavsiyesiyle bunu gerçekleştirmek daha doğru bir adım olacaktır.

Kişinin kullandığı ilaç veya ilaçlar varsa, bunların siyah kuş üzümü yağıyla olan etkileşimleri hakkında doktordan bilgi alınmalıdır.

Bu yağın kullanımı, kanamalı hastalığa sahip hastaların tedavisinde uygun değildir. Çünkü yağın kanı inceltme gibi bir özelliği bulunmaktadır. Hamile dönemindeki kadınların da bu yağı kullanmaması gerekir.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...