Ceviz Yağının Faydaları

+4 oy
346 gösterim
28 Temmuz 2017 Şifalı Bitkiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Ceviz Yağının Faydaları Hakkında Bilgiler

Ceviz yağı, bağışıklık sistemini güçlendirirken kalp ritmini de düzenler. İçeriğindeki bol vitaminler ve mineraller bulunduran insan sağlığı için çok faydalı bir bitkidir. Besleyici ve koruyucu tüm mineral ve vitaminleri yapısında bulundurur. Çok yüksek ateşte pişirilmesi durumunda etkisini kaybetmektedir. Ceviz yağını salata ve soslarınızda kullanmak daha faydalı hale getirecektir. Bağışıklık sistemini güçlendirici yöntemlerden birisidir.

Ceviz Yağının Cilde Faydaları Nedir?

Kırışıklıklara karşı kullanımı; Ceviz yağının cildi güzelleştirici etkisi bilim dünyasından kabul görmüş ve insanlar üzerinde denenerek kanıtlanmıştır. Bunun nedeni ise içerisinde bulunan bol vitamin ve minerallerden kaynaklanmaktadır. Çünkü bunlar cildin yaşlanmasını ve kırışık olmasını sağlar. Ayrıca bu vitaminler cildi nemli tutmaktadır.

Mantar enfeksiyonu tedavisinde ceviz yağı kullanımı; ayak ve ellerde oluşan mantarlara karşı çok etkili bir tedavi yöntemidir. Piyasada bulunan birçok mantar ilacı ceviz yağı kadar etki gösterememektedir. Mantar enfeksiyonu olmuş yerlere sürülerek tedavi edilmektedir.  Egzama ve sedef hastalığına karşı ceviz yağı kullanımı bu hastalıklar için oldukça etkilidir ve bitkisel yağlar arasında en etkili yağdır.

Ceviz Yağı Neye İyi Gelir? 

Ceviz yağı hafızayı güçlendirir, kan şekerini dengeler, öksürük giderici etkileri gibi faydaları vardır. Ancak en önemlilerinden olan kolesterol düşürür ve saçların bakımında çok etkilidir. Ceviz yağının raf ömrü çok kısadır ve yaklaşık 8-10 aydır. Diğer yağ çeşitlerine göre daha pahalıdır ve etkilidir.

Cilde olan etkisi çok önemli bir yere çıkarmaktadır. Cilde olan faydasından dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Ceviz yağının safra ve müshil artırıcı özelliği vardır. Romatizmalı ağrılara karşı oldukça faydalıdır. Cilde ve saça olan faydalarından dolayı kozmetik firmaları tarafından tercih edilmektedir. Çok iyi giderimler söz konusu olunca daha etkili bir yöntemdir.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...