Kırkkilit Otunun Faydaları

+5 oy
822 gösterim
1 Temmuz 2017 Şifalı Bitkiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Kırkkilit Otunun Faydaları

Doğanın sunduğu en şifalı bitkilerden biri olan Kırkkilit otunun diğer ismi " atkuyruğu" dur. Bitkisel şifalar öne çıkması ile dikkatleri üzerine çeken bu bitkinin pek çok kullanım alanı ve şifa verdiği hastalık vardır.

Kırkkilit Otu Nelere İyi Gelir?

1- Zayıflamanın en iyi yardımcılarının biri Kırkkilit otu! Kaynatılarak suyu içilen bu ot, ödem atılmasına ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcıdır.

2- Mide dostu Kırkkilit otu, ülser tedavisi için yardımcıdır. ​​​Mide şişliğini giderir.

3- Saçların uzaması için de Kırkkilit otunun yararlanılır.

4- idrar söktürücü bir bitkidir, idrar yolu enfeksiyonu için faydalıdır.

5- Kemikleri güçlendirir ve eklem ağrılarına iyi gelir.

6- Gut hastalığı tedavisi için yardımcı bir bitkidir Kırkkilit otu.

7- Böbrek taşlarının düşürülmesine de yardımcı olur.

​​​​​Kırkkilit Otu Kürleri

Yukarıda belirtilen tüm rahatsızlık tedavisi için özellikle de böbrek taşı düşürmede bu kür uygulanmalıdır.

1 şu bardağı su ile 2 tatlı kaşığı kurutulmuş Kırkkilit otu 3,5 dakika demlenerek içilerek tüketilir. Tadını güzelleştirmek için içine bir şey katılmaması çok önemlidir. Günde üç kez aç karnına uygulanmalıdır.

Ağız İçi yaralar diğer bir ismi ile Aft için yapılacak kür; 1 şu bardağı su ile 2 tatlı kaşığı kurutulmuş Kırkkilit otu 2 dakika demlenerek içilerek içilir.

Bel Fıtığı İçin Kırkkilit Otu Kürü

Bel fıtığı sorununun tedavisinde de Kırkkilit otunun yararlanılır. Yapılması gereken kür, iki tutam Kırkkilit otunun 1 bardak kireçsiz yani iyi suyla kaynatılarak hazırlanır. Toplam 5 dakika kaynatılarak karışım, ılıman bırakılır ve kuyruk sokumuna kadar olan bel bölgesine 15-20 kez sürülür. 1 hafta denenmelidir.

Unutulmaması gereken en önemli konu, aşırı kullanımlarda Kırkkilit otu B1 vitamini eksikliğine neden olabilir. Hamile olan kadınların içmesi tavsiyedir.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

İlgili sorular

+6 oy
0 cevap 92 gösterim
+1 oy
0 cevap 314 gösterim
+4 oy
0 cevap 419 gösterim
+4 oy
0 cevap 745 gösterim
10 Temmuz 2017 Şifalı Bitkiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu
...