Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir?

+5 oy
470 gösterim
20 Haziran 2017 Genel Bilgiler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir?

Tavuk yumurtası kadar popüler ve yaygın olmasa da ondan çok daha faydalı sayılabilecek bir yiyecek olan bıldırcın yumurtası, tavuk yumurtasına göre çok daha besleyicidir. Eğer bir karşılaştırma yapmak gerekirse, tavuk yumurtasına göre 5 kat fazla fosfor, 15 kat fazla B2 vitamini, 9 kat fazla protein, 8 kat fazla demir ve 6 kat fazla B1 vitamini içerir. Ağırlık olarak bakıldığında tavuk yumurtasının ancak dörtte biri kadar olan bu yumurta çeşidinin faydalarına gelin birlikte daha yakından bakalım.

Minik Ama Çok Şifalı Bir Yumurta

Öncelikle bu yumurta, kansere sebep olan kanserojen maddelerin vücutta gelişip güçlenmesine büyük bir engel oluşturur. Ayrıca öksürük, astım, nefes darlığı, diyabet gibi hastalıkların tedavisi aşamasında da tüketilmesi tedaviye büyük katkı sağlar. Şifalı şeyler arasında başı çekebilecek oranda faydaları bulunan bu yumurta çeşidinin özellikle çocuklar tarafından tüketimi çok önemlidir. Bronşit veya grip gibi hastalıklar geçiren çocukların bu yumurtayı tüketmeleri sonrasında bağışıklık sistemlerini daha çabuk güçlendirdikleri görülmüştür. Son olarak karaciğerde, safra kesesinde ya da böbrekte bulunan taşların vücuttan atılıp yok edilmesinde de oldukça işlevsel olan bu yumurta, kesinlikle hayatımızda olması gereken besin maddelerinden birisidir.

Bıldırcın Yumurtası Nasıl Tüketilmelidir?

Bıldırcın yumurtasının faydaları saymakla tükenmezken, akla bu yumurtayı nasıl tüketeceğimiz sorusu elbette gelebilir. Bu yumurtayı çocukların rafadan olarak tüketmeleri önerilmektedir. Eğer bir yetişkin olarak bu yumurtayı öksürükten ya da alerjik hastalıklarınızdan kurtulmak amaçlı tüketmeyi düşünüyorsanız da bunun için de bir adet yumurtayı bardağa kırıp bu bardağa bir tatlı kaşığı bal ve biraz süt ilave edip 10 dakika sonra içebilirsiniz. 15 gün boyunca her gün tazesini içtikten sonra da 3 ay boyunca ayda 4-5 kez içip bu kürü tamamlayabilirsiniz.

   

1 cevap

+2 oy
20 Haziran 2017 herbel (1,570 puan) cevapladı
teşekkürler:) hiç yemedik tadı nasıl acaba ?
×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...