Magnezyum eksikliğinin 5 işareti

+6 oy
889 gösterim
23 Mayıs 2017 Vitaminler kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Magnezyum eksikliğinin 5 işareti

Pek çoğumuz, kalsiyum veya demir de olduğu gibi magnezyumun öneminin farkında değil. .Yeterli  magnezyum seviyeleri beyin, kalp ve kas fonksiyonu için çok önemlidir ve kemik sağlığını geliştirmek için D ve K Vitaminleri ile birlikte gereklidir. Magnezyum eksikliğini gösterebilecek 5 uyarı işareti bulunmaktadır.

1. Kulaklarda Çınlama veya İşitme Kaybı
Kulaklarınızda sürekli kulak çınlaması, işitme kaybı , magnezyum yetersizliğinin ortak belirtisidir.Kulak sağlığı ile yeterli magnezyum seviyeleri arasındaki ilişki üzerine yapılan bir dizi çalışma yapılmıştır. Bir Çin araştırmasında yeterli miktarda magnezyumun işitme kaybına yol açabilecek serbest radikallerin oluşumunu önlediği bulundu. Mayo Clinic'te yapılan bir çalışmada, magnezyum takviyesi ile işitme kaybı yaşayan hastaların tedavisinde genellikle üç ay içinde bu sorunun  iyileşmesine yardımcı olduğu bulundu.

2. Kas
Magnezyum, kas fonksiyonununun çalışması için çok önemlidir. Onsuz vücut kasılma halindedir, çünkü kasların rahatlamasına izin veren bu maddedir. 

3. Depresyon
Düşük magnezyum seviyeleri ile depresyon arasındaki bağlantı, doktorların bu zihinsel sağlık bozukluğunu tedavi etmek için kullandıkları bir yüzyıl öncesinde anlaşılmıştır. Modern bilim bunu destekledi; Hırvatistan'daki bir psikiyatrik hastanede yapılan bir çalışmada, birçok girişimde bulunan intihar hastasında bu önemli mineral seviyesinin ciddi oranda düşük olduğu tespit edildi. Geleneksel antidepresanlara göre magnezyumun bir avantajı, bu ilaçlarla ilişkili yan etkilerin olmamasıdır.

4.Kalp Sorunları
Magnezyum kalbimizin çalışması için gerekli bir minareldir . 

Böbrek Taşları
Birçok kişi böbrek taşlarının aşırı kalsiyumdan kaynaklandığına inanıyor, ancak aslında suçlu olan magnezyum eksikliğidir . Magnezyum, bu taşları oluşturan iki bileşik olan oksalat ile kalsiyumun bağlanmasını önleyerek bu taşların oluşmasını engeller.

Magnezyum açısından zengin şifalı bitkiler nelerdir?

Bu semptomlardan herhangi birini yaşarsanız, bir sağlık uzmanıyla danışmak iyi bir fikirdir. Bamya, ayçiçeği veya kabak çekirdeği, badem, soya ya da fasulye, kaju fıstığı ve ıspanak içeren gıdalar doğal bir magnezyum kaynağı olduğu için beslenmeye dahil etmek akıllıca olacaktır.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...